EMV Maastikukrossis 2011

Kui klubi ei ole esindatud Eesti Meistrivõistlustel, siis ei ole klubi olemaski. Õnneks võime rahuliku südamega hingata, sest sellel põhjusel me vähemalt hingusele ei lähe. Äärmisel juhul seetõttu, et aastaaruanne on endiselt esitamata…….

Rakke Rattaklubi oli oma kodumetsa joonistanud äärmiselt nõudliku raja. Võib-olla mitte nii tehnilise küll laskumiste poolest, aga see-eest olid tõusud rajal äärmiselt järsud ning samas ka rattavalitsemist nõudvad. Seeniore tundus kohal olevat lausa rekordiline arv. Paljud julgesid välja astuda Aegviidu kruusasirgete kapist ning näidata, et suudavad ka maastikul hakkama saada. Meie kolmeliikmelisest ekipaazhist suutsid punktikohale ehk kümne parema sekka platseeruda nii Andre kui ka Raul. Kahjuks oli saatus karm Kaidole, kes jäi esimesena selle ukse taha hoolimata heast sõidust. SEN1 klass oli lihtsalt nii ülerahvastatud…..

Sõna lendur Kullile:
Ettevalmistus eestikateks sai tehtud võimalikul parimal viisil: eelnenud kolmapäevakul sai Kodasool jalga teritada ja sellele järgnenud kolmel päeval Jurmala sektoris Gini ja veemõnusid nautida. Vahemärkusena, et Jurmalas seikles ka klubikaaslane Alvaro, kes oli kolmapäeva hommikul rattaga bussiootepaviljoni sõitnud ja liikus kokkupõrkest tulenevatest vigastustest maksimumkiirusega 3,1 km/h. Seetõttu oli ta EMV-st sunnitud loobuma. Mina olin Kodasool 37 km/h kiiruse pealt teinud lennu selg ees samblasse, mis oli oma jälje jätnud kaelalihastele ja seljale. Nagu kaks invaliidi. Õnneks olid kaasas ka toetavad pered.

Pühapäeva hommikul võttis Kaido mind peale. Kaarte oli autosse segama tulnud ka VeloClubbersi Kaupo Raag. Eelinfo Rakke rajast oli järgmine: raske aga sõidetav. Ma selles väites enne starti eriti veenduda ei saanud, kuna ei tahtnud kohtunike nina all eliidi sõidu ajal ringi proovima minna.


Nagu pildilt näha ei takistanud keeld neid seeniore rajale minemast!

Peale stardipauku läks rabelemiseks. Algas seenioride vabakava Rakke linnastaadioni lähiümbruses. Viikingi vahva seenior Sarv näitas kohe kuidas “õigesti” mööduma peab - lenks litaki paremale ja mina võssa. Paraku ei olnud Sarvel piisavalt purakat, et lõpuni kannatada ja keeras varsti uuesti järsku paremale. Seekord sinna, kus ta auto oli pargitud ja protokollis DNF kirja. Tehtud.


Kohtunikud DNF-e sisse kandmas

Järgmine vahva seenior – vend Kärbo. Jõhvi klubi pedaalitallaja tahtis mind kahel tõusul järjest ära suruda – suruski. Peale mõnelauselist sõnavahetust leppisime kokku, et mina sõidan edasi ja teda rohkem ei näe. Nii sai ka tehtud. Veidi hiljem lõpetasid vennad Kärbod võistluse ja taas DNF. Kohtunikud ei suutnud ära otsustada, mitu ringi me sõitma peame. Esimeselt ringilt tulles ilutses tablool number 3.  Selge, kokku neli ringi ja selle järgi sai kiirelt paikka pandud ka kogu joogi, geeli, guarana tarbimise kava. Järgmiselt ringilt tulles ilutses tablool ikka number 3 :)) Tundus, et tuleb ikka ringike rohkem sõita.
 

Andrele tundmatu konkurent ees kuuma andmas


Uhkes üksinduses tõusu rassimas

Kuna olin guaraana teise ringi lõpus juba sisse keerutanud, oli järgmistel ringidel purakat piisavalt. Tõusudel kangutasin nagu torust tuli ja möödusin eesolevatest. Kaupol toimus lähikontakt maaga ja sain tast mööda. Seljataha jäid ka Kaido Oru ja Naumov. Neljandal ringil möödusin Tarmo Koplist. Viimasel ringil kindlustasin positsiooni ja olin finishis üheksas. See oli üle ootuste hästi, kuna paberi peal oli 21 Sen1 sõitja seas umbes 3-4 meest, kelle oleksin teoorias suutnud seljatada ja mõtted punktikohast olid enam kui ähmased.


Sponsorite plagude taustal finishisirgel

Hea meel oli esimest korda elus edestada mehi nagu Aivar Ridamäe ja Andrei Grishenko
Samuti sai selja taha jäetud Rivo Pajur, Kaupo Raag (kes oli mulle 2 võistlust järjest koha kätte näidanud), heas vormis meie klubi Kaido ja Aasla Mell.

Võib rahule jääda. Erilised tänud Agele VeloClubbersist, kes meie klubile jooki ulatas!

Tulemused SEN1:
Andre   9.
Kaido    11.

Tulemused SEN2:
Raul      9.

http://www.ejl.ee/ofile.php?lid=2845

Fotomaterjal:
http://fotoalbum.ee/photos/hhelenaaa/sets/1183169


Kaido rajal


Raul jäi ka Rakkes truuks kõvale kahvlile