EMV Eraldistardis SEN 2009

 

EMV eraldistardis seenioritele. Stardis on kõik. Ja siis peale kõikide on stardis veel ka Villu. Mäng võib alata, sõna on meie klubi päevakangelasel Andrel…..


 


Alustuseks tahaksin mainida, et vaatamata allseisvale kirjatükile on….eraldistart(aka Race of Truth) kuradi raske ala (kui ei usu, küsige meie Ergo käest). Vormikõver andis 2 nädalat enne EMV-d märku, et kõik on ok. 1 nädal enne EMV ilmnesid esimesed ohumärgid. Aga tundus siiski, et kõik on veel kontrolli all. Klubikaaslaste nõudmised kõrge koha osas lisasid juba niigi hooajast väsinud jalgadele lisakoormust.


 Umbes selline orkaan möllas laupäeval Haapsalus…..


 


Aga asjast. Stardipaigas valitsesid enam kui tuulised olud, “kerge” briis sahises puhanguti 14 m/s ja oh seda õnnetust, minnes otse vastu. Kuna mandaadi ja stardi vahel haigutas enam kui 3h suurune tühimik, oli aega enam kui küll. Kohale laekunud kaader hakkas oma relvastust lahinguvalmis seadma: uued TT Timed, Lookid, Bianchid, Cubed – maanteeratas + clip-on tundus nagu oleks tulnud eesliga traavivõistlustele. Aga see veel jalga värisema ei pannud. Rada läbi sõites selgus, et lisaks tuulele on minnes raja profiil pidevalt kergelt tõusev. See lubas juba korralikku hambad ristis valu kannatamist. Plaan oli, et minnes lasen kõik välja, lootuses, et tagasi tulles tuule ja langeva profiili toel suudan taas ellu ärgata.


 Andre tume ja märg unenägu


 


Nii, minek. Alguses kõik kontrolli all, esimesed tõusud tõmbasid juba mõnuse kangi jalga. Lisaks kõigele õnnestus mul üle elada kolmanda astme lähikontakt kohaliku kombainijuhiga, kes ratturit ei millekski pidas ja oma 1969 aastal valmistatud Niva tursa näoga põllult otse minu ette keeras. Pöördesse jõudsin keskmise kiirusega 39,1 km/h – tundus, et ok ja et nüüd hakkan kihutama. Kuid tagasisõiduks ei olnud nii palju purakat sees, kui arvasin. Kõike välja pannes ja kapsast ninast välja ajades veeresin silmamunade peal üle joone. Midagi head keskmine kiirus(41,6 km/h) ei lubanud. Vähemalt panin kõik välja – saan enda suhtes aus olla.


 Andre kannatused läbi mehhaanika silmade


 


Kohtunike töö vastas hindele 2+. Lisaks, et nagu ikka kergelt sõimata sain, olid esialgu osade meeste ajad 21 min :), mis annavad keskmiseks kiiruseks pea 60 km/h. Pika pusimise, arvelaua, lükati, tammetõrude ja hernekaunade lahutamise, liitmise tulemusena saadi siiski mingisugune protokoll kokku. GPS näitas minu ajaks 28.50, aga see ei takistanud kohtunikel Peep Kivilit, kelle aeg oli ka tema enda sõnul 28.52, minust pingereas ette poole panna.


 The Man, The God, lihtsalt Magnus Kruseman


 


Kes võitis? Mõned ütlevad, et ta treenib ka magades, mõned ütlevad, et ta sööb käiguvahetaja litreid ja joob teflon õli. Kõik, mida mina tean, on see, et tema nimi on Kruseman. Minu maksimaalne ponnistus andis seekord pingereas 10-koha ja ühe reitingu punkti.


 


Vabandan klubikaaslased 🙂 – plaanitud 6. koht ei tulnud. Samas 10 koht ja Sen 1 – tagantjärgi väga hull ei kõla. Kes soovib, tehke paremini 😉


 


Tulemused:


EJL


 


Fototerjal:


Varia, Sportfoto