Elva Rattamaraton 2013

ETV Spordiuudised serveerisid Elva Rattamaratoni uudise nime all intervjuud Rein Taaramäega, kes oli tulnud oma konte sirutama ning tõusis ennustusportaalides kohinaga esikolmikusse. Meenutus sellest. Ülejäänud lihtsurelikud tulid peale Otepää autostraadasid vaikselt meelde tuletama, mis asi on maastikurattasõit. Bruno annab meile ülevaate nii juuniorite tegemistest kui maratonirajal toimunust.

Tammede pere:
M10
masinaklassis oli kohale tulnud väga kõva koosseis – 30 osavõtjat ja stardis olid Lauri Tamme kõvad konkurendid Kolmapäevakutelt, eesotsas Martin Krusemanniga (eelmise aasta Elva võitja), lõpetades Romet Pajuri ja Karl-Martin Nurmega.

2013_Elva_Lauri

Võtsin endale aega, et poisiga ka korra rada läbi sõita. Plaan oli tuules imeda ja enne lõpukurvi ette trügida… Tegelik sõit läks teistmoodi. Esimene poiss, kes oli rajal muide cyclo-ga, võitis teisi kalendriga. S.t. Lauri tuulde ei jõudnud ja tegi ise tööd järgneva grupi ees (alates II kohast). Eelnevalt minu poolt antud hoiatus, et sisekurv tuleb kinni katta, kandis vilja.

Konkurendid pidid proovima mööduda väljast ja see oli neile riskantne. Lahtised kivid tegid oma ja kukkumine oli tõsiasi. Lauri pääses ja kindlustas II koha. TUBLI TÖÖ!

M8 sõidus oli alguses kohe kukkumine, kuhu meie klubi Kermo takerdus. Kuna ring oli lühike, siis seekord 13-st kohast paremat ei suutnud aga TUBLI ikkagi!

„M masinaklassis“ oli vaja ennast kokku võtta, kuna puudusid edurivimehed Kullionu ja KaidoKriisa. Eesmärk: alistada 150-ne piir. Alguses nagu alati, pandi „korralikud tuurid“ peale. Esimene ärapööre kruusalt heinamaale oli paras pudelikael. Sain seal sisekurvist läbi ja parandasin kohta umbes 100 võrra. Teine pudelikael oli kohe läheduses, enne laskumist metsa sees. Seal õnnestus ka läbi võsa kohta parandada.

2013_Elva_Bruno1

Krossirajal oli juba mingi punt kujunenud, kuhu tuli ka Janek Leer. Mingi aeg seilasime koos ja korra isegi näitasin talle ennast. Eks see andis talle innustust ja esisaja mehele kohaselt lükkas ta teise käigu sisse. Kuna Elvas, erinevalt Otepääga, nii palju ja nii pikke tõuse pole, siis püsisin pundis. Tuttavad näod olid Üllar Petrovitš ja Janek Maidla. Nendega koos sai sõidetud kuni ca 55-da km-ni. Siis said joogid otsa, läks raskeks ja tulid esimesed krambihoiatused. Raja äärest loetud koht 135 innustas takka ja mitte alla andma. Kuna Hannes Faltenil olid samad probleemid, siis suutsime koos edasi rühkida.

2013_Elva_Bruno2

Elva läheduses olevad 2 „seinatõusu“ sain ülesse jalastumata. See andis positiivsust, et kõik pole veel kadunud. Mõruda pilli pidin alla neelama enne tõuse, kui minust möödusid Jõelähtme_Veiko ja RaadioUuno_Tarmo. No sorry, aga polnud jõudu nendega minna. Viimasel neljal kilomeetril keegi minust enam ei möödunud ja sain rõõmustada hooaja parima tulemuse üle, mis on 141. Kusjuures Anti tuli tagant „möirapullina“ ja jäi napilt 45 sekundi kauguseleJ! Koht 148, tubli!

Meeskondlikult 14-dad. Kordasime parimat kohta. Mina olen rahul!

2013_Elva_Ziil

2013_Elva_Raul

2013_Elva_raino

2013_Elva_Anti

Tulemused:
1.      Caspar Austa  2:06.20
94.   Janek  Leer
141. Bruno Tamm
148. Anti Kauk
168. Raino Einroos
223. Marek Tõnismäe

Poolmaraton:
122. Ethel Ansip (N35+ 5.)
321. Helina Haavik (N 21.)

Pildimaterjal:
ÜhteKomaTeist
Grimsun.eu