Elion V: Otepää Rattamaraton

Marion: Alguses ca 5 km arvasin ma, et olen seinapealt vale ratta võtnud, aga natukese aja pärast tuli välja, et maastikuratas oli ikkagi asjapärast. Tõusud olid järsud, aga lühikesed ning laskumised pikad. Õhk tundus pigem vedel kui gaasiline olema, aga õnneks tuli finiš piisavalt kiiresti. Enda tulemusega rahule jääda ei saa, aga rada oli mõnus.

Opa: Hommikul aknast välja vaadates mõtlesin, kas võtan ratta või kajaki Otepääle kaasa. Terve öö oli vihma ladistanud. Siiski otsustasin ratta kasuks ja õigesti tegin. Kui Lõunakeskusesse jõudsin, oli vihm taandunud ning ilm oli lihtsalt pilves. Otsisin kõikidest poodidest igaks juhuks soojenduskreemi, kuna kaasas oli vaid lühike vorm ja kardsin, et jahe hakkab. Kurb, aga tõsi, Tartust ma soojenduskreemi ei saanudki. Otepääle jõudes, aga oli juba päikegi väljas, super! Ratas kokku, riided selga ja numbri järele, väike soojategemine koos Roundyga ja starti. Nagu tavaks, kohe stardist laksati minema, pulss punases. Püüdsin siis pundi sabas kuidagi rippuda, aga tempo oli minu jaoks liiga kõrge ja andsin alla, sest enesetunne oli nigel ja suurem osa sõidust veel ees. Kekkose rajal sain rütmi kätte ja poolel maal nägin kaugel ees ka meie teami sõitjat Talukat. Ja äkki, nagu kordus Elvast, oli pundis naisterahvas Ivanda:O. Võib öelda, et see oli hea. Punt hakkas elavamalt tööle. Eriti tuleb kiita Arcticust Meemet, kes ennastsalgavalt ja pikalt punti vedas, et mehed Ivanda ees häbisse ei jääks. Kippus teine kogu aeg punti vedama:) Väikese piinlikusega pean tunnistama, et sai ka Ivanda tuules sõidetud. Seega jällegi üks tubli naisterahvas ratta seljas. Otepääl proovisin ka uut keemiat, geeli näol, Xenofit’i nimelist. Paar, kolm minutit peale geeli manustamist oli tunne nagu oleks alles sooja tegema hakanud, korralik laks tuli sisse.
Kokkuvõtteks võin öelda, et sõit mulle meeldis, rada oli vaheldusrikas ja ilm super.

Kaido: Otepääle jõudes tervitas meid päikesepaiste ja ca 20 kraadi sooja,mis Põhja-Eesti lakkamatu vihmasajuga oli nagu paradiis. Start oli tavapäraselt kiire, aga seedisin selle ära ja tundsin kruusale keerates ennast päris hästi. Kõik sujus kuni Kääriku Kekkose rajale jõudmiseni – seal algasid esimesed tõsisemad tõusud ja minul hakkasid sokid alla vajuma. Ei jõudnud kohe üldse ja pidin tempo alla laskma, et ikka sõidu lõpetaksin. Rongid möödusid vasakult ja paremalt, aga mina sõitsin omas tempos ega teinud nendest väljagi. Väike äratus toimus 3 km enne lõppu Munamäe lähedal, kui üks varem möödunud RK Singli mees tõusul ees paistis – tegin paar kiiremat vändapööret ja Apteekrimäe metsas olin tal juba järel. Lõpus tegime Enno Eiloga finishit. Pean tõdema, et selle sõiduga kukkusin Sepikute seltskonnast Mesikäpa masinaklassi. Kauaks sinna pidama jään, selgub juba mõne aja pärast.

Raul: Otepää- ei ole see mulle kunagi istunud, ega seekordki parem polnud, aga sai vähemalt ihumahlasid välja väänatud ja see ongi kõige olulisem.

Andrus: Kõik oli ilus taas kuni 35km, mil hakkasin vaikselt kohti ära andma (seni olin liikunud u. 400-450 koha sektoris). Ilmselt peab tippvormi sättima Sportlandi Rattamaratonile, sest üle 40km mina täiega anda ei jõua 🙂 Viimased 10km möödusid taas (ka Elvas) krampidega maadeldes ja andsin veel kohti ära. Tulemuseks 520 koht mis pole minu isiklike soovidega võrreldes ei liha ega kala. Ootamatult raskeks on kujunenud see Mesikäpa masinaklassist välja rabelemine 🙁 Lisaks pean ilmselt liituma ka MagnesLIFE (aka Agnes Life 🙂 ) tarbijate klanniga.
Pille ei sõitnud, kuna meil jäi laps haigeks eelmisel õhtul. Tõnu pani maoli ja väänas käe välja.

Anti: Hea oli koos klubikaaslaste Kaido ja Rauliga varahommikul sõites rattajuttu puhuda. Ise olin nädalas 1 tunni ratast sõitnud ning
etterutates andis treenimatus selgelt tunda. Enesetunne oli hea ja vaim kõrge, aga kohe stardis tuli mõra vaimu ja võimu koostöösse. Üritasin
targalt sõita võideldes jalakrampidega, istudes ikka tuules ja lõpuni tegelikult see ka õnnestus, kuid 3 km enne lõppu läks korra silme eest
isegi mustaks. Kulgesin lõpuni ja vastutasuks ca 140 koht.


84. Opa
99. Raul
144. Anti
246. Kaido
520. Andrus
737. Madis
776. Marion
Tõnu DNF


Protokoll