Elion I: Mulgi Rattamaraton


fields, endless fields …

Raul: Tere, kiire laksimine oli, pulss oli tumepunases. Metsas oli raske, aga kruusasirgetel veelgi raskem. Muidu olen rahul, et noored ja andekad lubasid ühe esisaja koha SEN klassi esindajale.

Anti: Kevad kulgeb ja kilomeetrid kogunevad. Ilus ilm, 56 km hea pikk ja esimene kiirustreening MTB-ga, alul ei saanud hästi käima, aga 1o km
järel läks paremaks ja siis enamvähem tõusvas kohajärjestuses. nauditav oli ja üle ei pingutanud kuigi lõpus jõuvarud kahanesid hoogsalt.

Ergo: Alustasin rahulikult, ikkagi esimene pikem võistlus sellel aastal.Ilm oli soe ja meeleolu hea,vormi osas kahtlesin. Siiski kulges enamus trassi normaalse enesetundega tõusvas tempos, 2 km enne lõppu suutsin ikka maoli ka käia, ju vist jäik kahvel vajab veel harjutamist. Väga hea rada oli.

Kaido: Kuna võidu sõita eriti ei jõudnud,siis olin sunnitud seda võistlust rahulikumalt võtma ja ilusat ilma nautima.
Kui Ergo poolel maal minust möödus,siis lasin üsna rahuliku südamega jala sirgu ja veeresin lõpuni,sest võistkonna arvestuses ei sõltunud minust enam midagi. Eesmärk oli sõit ilma krampideta lõpetada ja see ka õnnestus.

Asse: Mulgi maraton toimus seekord super ilmaga,polnud külm ega ka palav.Ise sai kohale laekutud juba eelmine päev ja läbi sai sõidetud ka esimesed 15 km raja algusest,noh nii igaks juhuks.Pühapäeval peale starti hakkasin liikuma tasa ja targu,et mitte kohe peale Tartu tn.tõusu pikali kukkuda ja siis korraga tuli ähkides ja puhkides mulle kõrvale Tõnu.Vahetades paar sõna läks mees oma teed.Kätte sain ta alles teisel tõusul,mis viis Männimäele.
Sõit ise oli suht kiire ja tolmune,kukkumisi eriti ei olnud,nägin vist 2 kukkumist,millest suutsin mööduda.Jala sain ´käima´ alles peale esimest veetakistus,mis sel aastal oli kuidagi eriti sügav.Viimastel kilomeetritel,terviserajal puhkis must mööda Hannes Falten.Leidsin endas ka veel niipalju jõudu,et tal kannul püsida ja viimasel kilomeetril läksin omakorda temast mööda ega andnud enam kohta käest.Tulemus esimese võistluse kohta päris ok.

Marion: Tänu selleaastasele suhteliselt kasinale treeningkilometraažile alustasin Mulgis suhteliselt tagasihoidlikult, enne tõsisemalt sõitma hakkamist lasin suurel stardisagimisel vaibuda. Rallikäigu lülitasin sisse peale puuületuse silda paksus metsas ja sealt edasi läks tempo juba tõusvas joones, tänu aeglasele algusele ei tekkinud sõidu jooksul kordagi tunnet, et finiš võiks juba saabuda. Ringi II poolel parandasin oma kohta päris mitmekümne koha võrra ja seda endalegi ootamatult justnimelt tõusudel, mis muidu on natuke raskemad tulema (järelikult loobutud kilodest on ikkagi kasu kah) ja kruusal õnnestuks ka mõne pundi sappa võtta ja endalegi ootamatult kiiret tempot aretada. Aeg nibin-nabin alla kolme tunni ehk viis minutit kiirem, kui eelmisel aastal, koht kahjuks kommenteerimist ei kannata. Kokkuvõttes – rada mõnus, ilm ilus ja peale finišit mahasadanud vihm oli ka vahva.

Andrus: Startisin grupist 800-1000. Läksin Viljandisse suurte lootustega st. et arvasin end 500 sekka kindlasti sõitvat – kilometraaz on võrreldav 2005. a omaga ja kehakaal on kahe kuuga langenud 10kg. Paraku jätkus pauku vaid esimeseks viieteistkümneks kilomeetriks. Edasi surin kuni 15km enne lõppu sain uue hingamise ja korraldasin ohtralt kruusal kulgevate gruppide ribadeks tõmbamisi ja jooksikute püüdmisi. Nagu ikka, õnnestus nüüdki viimase paari kilomeetriga u. 20 kohta tagasi võtta. Ei saa aru vendadest, kes üle järve Mölamadise häält kuuldes juba jala sirgu lasevad. Võitlema peab ikka viimaste meetriteni. Kasvõi publiku ja spordi ilu pärast 🙂 Rõugesse ei lähe. Kõrves üritan vead parandada.

Pille: Stardis läksin kõige lõppu, sest ei teadnud kui kauaks mul jõudu jätkub – polnud ju nii pikka maad 1,5 aastat sõitnud. Enne starti lootsin, et hea oleks, kui 2 tunniga ära sõidaks ja otsustasin rahulikult võtta, et head enesetunnet võimalikult kauaks jätkuks. Niisiis loodusvaatlusi matkarajalt: Kõigepealt lendas herilane prilli alla.  Tükk aega võitlesime, hea et kraavi ei sõitnud :). Siis oli metsa vahel oli suur ummik – kõik seisid ümber suure porilombi, sest keegi ei julgenud läbi sõita. Mina julgesin. Järgmine nali oli see, kui üks 5cm küüntega ja punaste huultega tibi mingi oksa pärast kiljatades külili vajus – jälle ummik. Kuna enesetunne oli üllatavalt hea, siis ei julgenud spidomeetrit vaadata, kuna arvasin, et sõidetud on alles liiga vähe. Kuid selgus, et sõidetud oli juba 5km ja otsustasin kimama hakata :). Tempot hoidsin kuni lõpuni. Pisut säästsin end lõpu jaoks, sest Asse oli rääkinud, et lõpus on palju muda ja ise mäletasin eelmisest korrast ka lõpu eel üht suurt heinamaa mäge. Midagi hullu aga polnud. Lõpetasin hea enesetundega ja üllatavalt hea ajaga. Sõitsin oma 2006. a aja 17 minutiga üle. Tundub, et selle kevade trennidest on kasu olnud.

Madis: Mulgi oli tore sõit. Ilm oli ilus ja rahvas ootas mägesid ja maastikku. See aasta võtsin veidi ettevaatlikumalt stardis ning lõpuks jäin ca 40 kohta paremale kohale kui eelmine aasta, mis küll polnud suurem asi number :). Et siis hooajale rõõmsalt vastu.


Pikk maa

72. Raul
129. Anti
165. Ergo
223. Kaido
269. Asse
415. Tõnu
598. Andrus
667. Madis
712. Marion (N30 6. koht)
DNS Art

Protokoll


Lühike maa

285. Pille (naiste arvestuses 41. koht)

Protokoll