Eesti Meistrivõistlused Trekisõidus Seenioritele Helsinki 2020

Andre käis treki eestikatel ja tõi sealt klubile tagasi mõned medalid ja ka Eesti meistritiitli.

Üks selle hooaja eesmärk oli sõita 3 km jälituses oma isiklik rekord. Selleks on tehtud ka looma moodi tööd ja tõehetk oli kätte jõudnud.

Äratus neljapäeva hommikul kell 5.45. Vihma sadas ja ei olnud just selline mõnus treki ilm. Eelpakitud autole hääled sisse ja sadamasse. Laev oli täiesti inimtühi. Uitasin üksi mööda tühjasid koridore ja üritasin ärkvel püsida. Kõigutas ka korralikult. Hea, et roopi ei pannud.
Helsingi trekile jõudisn 10.30 ja siis sai pool tunnikest asju tassida, riideid vahetada ja kell 11 alustasin soojenudusega.


Ride of the day

Helsingi trekil on tunda , et see koht on elus. Inimesed toimetavad jne. Ainult üks asi oli puudu – Moljev, ma ei tea kuhu ta jäi. Tallinna trekil pole sellist tunnet ma kunagi tundnud. Ühesõnaga hakkasime sättima. Kruvisin kaheks esimeseks alaks peale tempo lenksu.
Note to myself – ülekandeks jäi kogu päevaks 49/14.


Alade vahel tuleb ennast pidavalt soojas hoida.

Esimene ala – 500 m paigalt. Kohe esimesele ponnistusel käis carbon lenksust selline raks läbi, et võttis junni jahedaks ja kogu tehtud plaan lendas aknast välja.
Ei julgenud enam 100% lenksust tõmmata ja istusin ilmselt 50 m varem, kui algselt plaanis. Vaatamata kõigele 38,5 sekundit, mis pole minu puhul kõige hullem.
See andis üldis 3. ja enda vanuserühmas 2. koha. Kohe oli selge, et eelmine aasta eestikatel osasid alasid luuranud Soomes Helsinki trekil elav Janis Künnap on ennast kõikides alades eestikate arvestuses üles andnud ja midagi lihtsalt ei tule.

500 m PS tulemused
1. Tõnu Ord SEN 3 – 36,71 sek
2. Jaanis Künnap SEN 2  – 37,16 sek
3. Andre Kull SEN2 – 38,5 sek

Järgmisena põhieesmärk 3 km. Ilm oli selline, et väga rekordite purustamist ei soosinud: +16 C ilge keerutav tuul ja kohati tibas vihma.
Mind pandi kokku Tõnu Ordiga. Tunne oli kogu sõidu vältel väga hea. 3 ringi enne lõppu hakkasin Ordile järgi jõudma ja see andis usku, et ehk midagi võib ikka tulla.

On a black line (foto Indrek Narusk)

Viimasel ringil sain Ordist mööda. See, et ma olen selle ala tarvis vaeva näinud ja rõvedaid vo2max lõike teinud jne ei andnud mulle lootust, et ma oma isiklikku 7 sekundit parandan.
Tulemus oli mulle täiesti üllatav 3,45,2. Künnapile jäin alla, aga teades tema 3 km rekordit ei olnud see üllatus, et et see vahe ainult 2 sekundit jääb, seda ma ka ei uskunud.
Igal juhul oli päev juba korda läinud.


Ilm pakkus ka helgemaid/selgemaid hetki

Järgime ala. Sprint.
Esimene poolfinaal – mina koos Eero Kiskoneni ja Kaido Vooglaga.
Õnnestus esimese ringi teises viraažis viimaselt possalt üllatada ja kannatasin lõpuni ära.
Finaalis ootas ees taas Künnap. Teadsin, et siin midagi väga teha pole. Siis rullil soojenduse ajal tuli minu juurde Hindrik Uusen, kellel oli valminud plaan 🙂
“Nii, sul tema vastu nagunii võimalust pole aga üllata teda, pane kohe minema! Tal on raske raud!“. Tundus tõesti ainuke asi mida proovida. Aga Helsinki trekil on see väike miinus, et see on 400 m pikk, mitte 333 ega 250 või 200 m.

Gert Kodanik valmis mulle sprinid finaalis korralikku stardikiirendust andma (foto Indrek Narusk)

Krt 2 ringi ei kannata ma oma olematute sprinteri võimetega kuidagi ära… Kannatasingi täpselt 1 ring + 1 sirge (ehk 250 m trekil oleks äkki piisanud) ja siis sai ta mu kätte. Proovisin lõpuni tuules olla, aga see oli ka kõik.
SEN 2 II koht Künnapi järel.

Sprindi tulemused:
1. Janis Künnap
2. Andre Kull
3. Hindrik Uusen

Keirini jätsin vahele ja jätkasin soojas hoidmist. Vahepeal sadas päris korralikult ja viimase ala scratchi start lükkus aina edasi.

Künnap (kollases)  tegemas keirinis seda, mida ta oskab

 

Lõpuks kui rada oli piisavalt kuivanud – umbes kell 17.15 anti start scratchile. Vahemärkusena – ma ei ole kunagi ühtegi grupisõidu ala eestikatel veel trekil kaasa teinud. Vaim ja füüsis olid pikast päevast suht küpsed ja ei osanud eesseisvast 15-ringilisest mõõduvõtust midagi head oodata. Kaarte segama toodi ka  SEN1 soome kutt Juho Ala-Peijari ja ja naiste eliidi sõitja Ida Sten.
Üks video on ilmselt parim viis edasi andaks, mis seal toimus.

Lõpu selgituseks – kuna olin ainuke SEN 2 kes ees oli ja Künnap hakkas ohtlikult lähenema lasin kõik mahlad viimase 1,5 ringi peal välja.
See õnnestus. Tasuks eesti meistritiitel.

Scratchi (15 ringi – 6 km) tulemused

  1. Gerd Kodanik SEN1
  2. Viljar Kuljus SEN1
  3. Andre Kull SEN 2
  4. Ida Sten WE
  5. Hindrik Uusen SEN2
  6. Janis Künnap SEN2


Kreit saksess (foto Indrek Narusk)


Iiven kreiter saksess (foto Indrek Narusk)


Metall ja paber

Link tulemustele

Pilte tegin ise, kui ei ole märgitud teisiti.