Eesti Meistrivõistlused olümpiakrossis Lähte 2020

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tartu lähedal Lähtes Arens Eesti Meistrivõistlused olümpiakrossis. CC Rota Mobilise jaoks osutusid need edukateks. Tagasi tuldi kolme vanuserühma medaliga.

Täpsema analüüsi toimunust esitab Raino:

Nädalavahetuseks oli menüüs valida kross või maraton. Mõlemad tundusid väga ahvatlevad ja sai valitud vürtsisem, koos ’emv’ ja ’xco’ lisanditega.

Lähte xco raja kohta ei teadnud midagi. Rõuge tuurilt tagasi sõites olin küll õhtul ühe ringi teinud, aga märgistus oli siis veel nõrk ja päris pihta ei saanud. Tunnistan ausalt – ratta-madal-lendamises olen nõrk, julgust jääb puudu. Lähtes tundus, et mega-jumppe ja giga-kickereid pole rajameister kuskile peitnud, see andis julgust. Nimi sai kirja. Päris rahu ei saanud. Reedel läksin tegin vihmaga mõned ringid veel ja ühe väikese põksu siiski tuvastasin. Üksi metsas ei julgenud harjutada ka, seda enam, et b-variant kõrvalt tundus sama kiire. Nimi jäi kirja.

Poolkaine stardilisti analüüsi järgi tundus tulevat vaidlus 3-4 koha peale. Et kui minul ega teistel sen-kolm tegijatel mingit tehnilist praaki vahele ei tule.

Stardijoone taha pääsesime koos Tarmoga viimasesse ritta. Hästi rahulikult, mõlemal  107 bpm kella peal. Imre ja Raiko stardipositsioonid olid ikka üsna ees. Pidin jälgima Tõnu Ordi ja Roland Toomet. Kohe esimesel tõusul tegi Ord cx-jooksu ja minul õnnestus rattale jäädes mööda veereda. Nüüd pidi kõvasti peal hoidma. Esimesed 2 ringi 5-st oligi päris punase piiri peal. Neemela on küll sen-kolm, aga hoopis teisest masinaklassist mootoriga ja Taimar Kallari vastu polnud ka midagi panna. Sealt edasi tundus võimalus olevat panustada.

Rada kruttis kõvasti ja tihti nägi neid, kes mõne pauna võrra ees või taga. Nii oli hea seisu jälgida ja pöördeid sättida. Tarmo tuli kohe järgi ja tema sabas Toome. Niipea kui natuke maha võtsin, siis vahe vähenes. Alles viimased kaks ringi oli seis turvalisem ja mõned tikud hoidsin toosis ka varuks.

Rada väga meeldiv, mulle sobis. Nii tõusu kui sik-sak-kruttimist, kivid ei häiri ja katapulte pole. Kogu sõit sai tehtud rattal, korra vaid tuli kiviaias üks jalg põrutamise peale pedaalist välja.

Brunole nukid kaasaelamise eest!

Tähelepanekud teiste klubikaaslaste sõidust:

1. Raiko tegi talle omase väga hea stardi

2. Raino ja Tarmo sõitsid pikalt tandemina koos enne kui Raino eest libises

3. Imre tegi väga tugeva sõidu teise poole ja pakkus põnevust viimase ringini. Kuld jäi 20 sekundi kaugusele.

 


4. Raiko kannatas lõpuni ja 2. koht ei olnud kaugel


5. Toomas Lepik võiks võtta endal Eliidi litsensi ja seal edukalt eesti tippe kollitada

Tulemused

Fotod: Adam Illingworth ja Bruno Tamm