CCRM vs VC Suusasprint

Aeg oli karistada veloclubbersi mehi kõikide nappide kaotuste eest möödunud hooajal ja suruda neile suusasprindis taas särk tugevalt kannikate vahele. Kätte oli jõudnud suusasprint Veri Lumel 2010, mis toimus 10. märtsil Keila suusastaadionil.


Kellakägu kuulamas tiimi salaplaane

Neljaliikmelised tiimid olid komplekteeritud (meie poolt lausa 2 tk) ja lisaks Velo Clubbersi meestele olid konkurentsi pakkuma tulnud ka suusahundid Saku radadelt Porter Racingu eliittiimi näol. Esialgselt oli oma osavõtust teatanud ka Haanja Rattaklubi punt, kuid arusaamatutel põhjustel otsustasid mehed samal päeval hoopis Poola suunas sõitma hakata. Suusad lükati boksidesse ja ainukese esindajana suudeti välja panna tsiviilriietes Ivar aka Holden. Tema jätsime ajavõtjaks.Loodame edukamat komplekteeritust järgmiseks aastaks.


Stardipauk

Andre muljed sõidust:


Kuna  tänu suusasaapa tüsistustele ei olnud ma pea kuu suusatrenni teha saanud, ei olnud ma oma vormis päris kindel. Loota sain ainult tugevale jõusaali põhjale. Rada oli kergelt jäine ja temperatuur 0 kraadi. Startisin teises vahetuses (seda esikohalt, kuna Anti oli teistele jorssidele suusakandu näidanud). Andsin minna nagu tuli. Oleks äärepealt esimesel tõusul maoli pannud, sama võimalus avanes ka finishisirgel. Õnneks jõudsin ikka vahetuskoridori ja saatsin trassile laskesuusahundi Kaido.


Lennä Kulli, lennä

Kaido ei vedanud tiimi alt ja tegi väga hea sõdu ning ankrumees Marek ei jätnud samuti midagi juhuse hooleks. Ega keegi otseselt meile enam kandadele ei jõudnud – Porter paistis paar korda selja taga, pidi lihtsalt kindlalt teise vahetuse ringid ära tegema.


Kaido nõudlemas teatepulka Andrelt


Oma teises vahetuses õnnestus sõit paremini ja õnneks sai ka veidi vahet Porteriga pikemaks venitada. Ülejäänud Rota Mobilise mehed tegid oma tööd liigagi hästi ja kindel võit esimesele tiimile oli ainult vormistamise küsimus. Panite tähele, et ma ei rääkinud eriti veloclubbersist. Seda põhjusega – nad oleks napilt ringiga saanud :-)))

CCRM2:
Otse kontoritoolist suusaraja poole tormates sai Nõmmel siiski ülikonna suusavormi vastu vahetatud ning samas ka õhukese parafiinikihi suusa alla treitud. Kohale jõudes oli enamik juba starti kibelemas. CCRM II meeskonna kokkupanek oli spontaanne, põhiline küsimus kas sõidab mina või Alvar lahenes arusaamatult ja lõpuks sõitsin mina kolmandat vahetust.

Soojendusringil sai selgeks, et seni tundmatu terrorirühmitus oli Ergo suuskade kallal oma võimu näidanud ning seetõttu oli avavahetuse tiiger juba ette hambutu. Ergo enda sõnul olid külmkapis hanerasvatünn ja flooripurk vahetusse läinud.


Brüno on süsiniku täitsa paindesse surunud

Marika (Anti elukaaslase) ilmumine poolpimedale Keila suusarajale andis kõigile lootust ja sõidukiirus õigustas igati meeskonda kuulumist. Teist korda oma vahetust sõitma asudes aga tabas mind täielik kanapimedus, millest ärkasin siis kui vahetusala lõpus enamik mu nime karjus – Marika oli vahepeal juba mööda tuhisenud (tagantjärele tõdedes läks sinna ikka suht kindel II koht). Kuidas see juhtus, ei mõista täielikult tänaseni.Protokoll SIIN: 


1. CCRM I                        26:26


Anti, Andre, Kaido, Marek


 


2. Porter Racing             26:57


Juss, Puhh, Tarmo, Priit


 


3. Velo Clubbers            28:56
Kaupo, Karen, Taikki, Rivo


 


4. CCRM II                       31:19
Ergo, Marika, Madis, Brüno

Fotod:
Oliver Öpik erakogu