Alutaguse ja Ruila Maratonid

Aasta 20.nädal pakkus laupäeval Alutaguse Maratoni jõuproovi ning pühapäeval Marimetsa Kapp Ruila võistlust. Bruno ja Mihkel olid kohal ja edastavad toimunut:

Bruno Alutaguse Rattamaratonil:

Järjekordne „fätisõit“ oli minu kalendris Alutaguse Eesti Rattamaratonide Sari. Soojenduse ajal sai proovitud seda kurikuulsat finišisirge hüpet, kus eelmine aasta üks esikolmiku meestest nipli pani! Polnud hullu midagi. Isegi minu 10a Kermo-poeg, pani sealt jäiga kahvliga üle 🙂 ! Stardist pandi kohe korralikud tuurid peale ja pulsomeeter on nii punanses, kui olla andis!

bruno3_alutaguse16

„Paksukesi“ oli ametlikult 4, mitteametlikult (need kes ei käinud 30 min enne starti oma rehve näitamas) oli neid vast samapalju veel. Eesmärk oli korralik sõit teha ja näidata, et saab Fätiga sõita küll! JA SEE OLI FÄTI RADA. Liiv, imev turvas, raudteetamm lahtiste kividega ja karjäär jälle „mõnusate kividega“. Alguse koomast välja tulles, muutus maastik mulle rohkem sobivaks.

Enne kruusal pani mööda Säälik Marek, kes veidi ironiseerivalt küsis: „Raske jah?“ Nüüd, kui tulid liivased lõigud, jõudsin talle järgi ja ta tõdes, et „täna on vist minu (fäti) rada“. Temaga koos saigi mõnusalt ettepoole rühitud. Juba hakkasidki paistma naiste-esiduo ja Saare Foodi esindav Arvi Romandi. Liiva peal läks raskeks isegi kergkaallasel Mariliis Mõttusel, kes ühes joogipunktis pidi Greete Steinburgil minna laskma.

bruno2_alutaguse16

Greetel oli kodutöö hästi tehtud! Kruusalt, enne karjääri keeramist, hüppas ta grupi ette ja läinud ta oligi. Karjäär oli omamoodi elamus. Kuigi ma pole oma 96kg mingi tõusude mees, siis täna sain enam-vähem hakkama. Võibolla oli põhjus, lahtistes kivides, mis segasid tava-rattureid nii tõusul, kui ka laskumistel. Mind ei seganud 🙂 ! Mingi lõik oli suure lahtise killustikuga tee. See oli ka väga mõnus, minu rehvimõõdule (26×4,0)!

bruno_alutaguse16

Viimases joogipunktis, suutis minus vale-elevust tekitada ruuporiga kisav mees, kes teatas, et ma olen fättidest esimene. Kas tõesti oli Tiimo Tõnissonil midagi juhtunud või oli ta „rukisse pannud“?! Ei olnud – see mees oli nii ees (lõpetas 15. kohal), et ruupori-mees ei pannud teda tähele. Mina aga olin veits segaduses ja otsustasin igaks juhuks „gaasi põhja lükata“! Paraku seekord jälle „naistest teine“ ja ka fättidest II-koht 🙂 ! Kiidan rajameistrit!

TULEMUSED:

1.Erki Pütsep

54.Bruno Tamm (FATBIKE II koht)

PILDID

 

Mihkel Ruila Marimetsa Kapp etapil:

Selle nädalavahetuse võistluseks valisin alati muheda Marimetsa Kapi ning etapp toimus Ruilas. Oli teada, et rada midagi erilist pole, aga tahtsin hingetoru puhtaks lasta korralikult. Märgid, et võistlus maal toimub ei lasknud end kaua oodata: auto pargitud, uks lahti ja jalgupidi hobusesõnnikus– mõnus.

Peale soojendust viimast korda auto juurde minnes oli tagumine rehv päris tühjaks vajunud ja tegin hindele “viis miinus” rehvivahetuse sisekummi installimisega. Õnneks jõudsin õigeks ajaks ka stardikoridori, et koht esireas saada.

mihkel2_ruila16

Stardist sain väga hästi minema ja esimesel kruusal hakati kohe sikutama. Kruusemann ja Olle said eest ära. Ma olin keset suuremat punti ja üleliigseid liigutusi veel teinud. Esimesel põllulõigul otsustasin millegipärast üleliigseid liigutusi tegema hakata ja läksin ulja tempoga vedama. Mis siis, et FS töötas põllupeal väga hästi, aga raske on ikka. Natuke aega hiljem jäin mõnusasse võlga ja oleks peaaegu maha jäänud suurest grupist.

Suur grupp ei tahtnud kuidagi laiali minna isegi Rivo Pajuri tugeva vedamise tagajärjel ja nii me edasi muljusime umbes 15 pealises grupis. Korra ajasin Raido Saare närvi, et talle ette keerasin.

mihkel_ruila16

Kui kellale lõi esimese tunni lõpp läks Saar 50+km/h vedama ja jäin maha (#32T_hammakas), kõik Pajurid, Saarnitsad, Lipud, Eriksonid, Epnerid läksid. Jäin vegeteerima koos Lasse ja Janno Aksiniga. Lasse ka vist eriti hästi ei tundnud end ning enamasti vedas Janno. Kuna eesolev grupp väga kaugele ära ei läinud ja vahe võis olla 100+ meetrit, siis ühel põrkaval metsa rajal läksin täiest jõust neile järgi sõitma. Ja järgi ma neile jõudsingi, sadat meetrit sõitsin tagasi 5km.

Ilmselgelt ma olin peale seda avantüüri “kasutatud jõud” ja enne finišit midagi ärevat korda ei jõudnud saata peale demotiveeritud Saare edestamisele. Vanuseklassis vahva 4.koht, asi hakkab kahtlaseks minema juba… Kuna minu jaoks oli palav ilm kohati, siis supp jäi maitsmata.

TULEMUSED:

1.Raul Olle

10. Mihkel Laine

12. Lasse Nõlvik

38. Bruno Tamm

94. Anti Kauk

PILDID (Agnes Pajur)