Xdream Viljandi 2017

Alvaro:

Sel aastal läks mul juba kolmandat korda käiku võistkonna nimi “The Good, The Bad and The Ugly”. Viimati küsis tädi registratuuris: “Kes teist see Ugly on?” Muhhahaa. Kangesti meenus kunagine legematest legem reis Rootsi, kus onu veeris “Dili Don”, “Keti Võti”, Mumi Trol”…….

Seekord panin Dream-tiimi kokku nendest, kes vähegi nõus olid minuga liituma. Ah et miks? No nt Bruno põrutas kohe “No Sinuga ma küll sinna ei lähe, SA JU EI MÕISTA ORIENTEERUDA!” No shit, Sherlock!  Oligi põnevam – Rauno Pohlak ja Ergo Jair said täie raha eest seiklust. Tõele seelikusaba alla vaadates olime kõik suht sama “osavad” käpikud – Rauno oli xdreamil viimati käinud 15 aastat tagasi, mina olin eelmised aastad loha pannud Raino ja Janeki järel ja Ergo just ka suurem teisipäevakutel käija ei ole.

Pool tundi enne kontrollaega saime finišisse. Seitse ja pool tundi Viljandi loodust nautida,  aga siiski jõudsime kontrollaega. “Õnneks” sattus Viljandi etapile jälle üks krõbedamatest krõbedam orienteerumiskaart, kust oli ära kaotatud kõik teed, kaart oli 40 aastat vana ja kaardil märgitud 2,5 meetri asemel olid kõrgusjoonte vahe tegelikult 1 meetrit. Tagatipuks oldi üks punkt kogemata valesse kohta paigutatud ka veel korraldaja vea tõttu. No lõdva randmega hammustasid teravamad pliiatsid sellest kõigest läbi, aga no halloo – ma hakkasin vahepeal tõsimeeli seeni korjama (puravikke oli mehiselt). Halvematel hetkedel oli metsas täielik vaikus – ühtegi võistkonda polnud läheduses, ka mitte linde, nii eksinud olime seal Holstre-Polli võpsaris.

Kui midagi positiivse poole peale saab kirjutada, siis ühe meie tiimi soorituse üle tunnen pisikest uhkusenatukest. Olles kanuus ankrumehena, suutsime ühe punkti kuskil kaldal ära võtta umbes nii: kallas läheneb; loha; külg ette; esimesel mehel käib piiks ära; kässarit; keskmisel mehel piiks; juba on kanuu sõidsuunas; minu andur piiksus; tõuge aeruga kaldast ja hoog juba sees. See pikk traktaat kestis tegelikult vaid u 4 sekundit, mis oli u 10 korda kiirem kanuu punkti võtmine, kui kõik ülejäänud punktides mässamine.

Hakkan vaikselt järgmist etappi ootama!

Väga vinge video – tasub lõpuni vaadata!

 

Ziil:

Neljanda osavõistlusele läksime vastu koosseisus Raino, Marek ja mina. Eesmärgiks oli mitte katkestada ja igaljuhul lõpetada, mis sai ka 100% täidetud.

Stardist saime ilusasti minema ja kõik tulid oma punktist tagasi rattaalasse, siis läks kohe kihutamiseks. Esimesed, kes ees paistsid, oli “seiklusporr naised” üritasime neid meelitada, et võtke tuulde aga neil oli kord majas ja jätkasid omas tempos. Lagendikul oli näha, et esimesed ei olnud kuigi kaugel ja esimeses punktis olime juba koos liidritega suures pundis.

Kuna Viljandi oli meile juba tuttav linn ja tempo meile jõukohane, võtsime liidritele sappa ja liikusime 1.RATTARALLY koos võitjatega. Tundus kuidagi kahtlane, et järgmisele jooksuetapile läksime koos liidritega ja teisi võistkondi polnud veel kuskilt näha. Saime aru, et kaardilt puudusid teed ja tegu on väga vana  põhjaga. Tuleb liikuda suunaga ja GPS-lt saame distantsi jälgida. Esimese punkti juurde jõudes tundus kohe kahtlane, et see ei pea paika, kuna kaardi järgi pidi olema kõrval suur mägi aga nägime ainult lauget tõusu ja langust. Seni kuni ümbruskonda kammisime ja arutasime, mis toimub, jõudsid ka teised võistkonnad järele ja ühiselt leidsime esimese punkti 100m eemalt ülesse.

Üritasime ka teised punktid suunaga leida aga mets oli hirmus padrik ning pidevalt kaldusime kõrvale ja iga punktiga läks õige mitu minutit rohkem oleks pidanud. Mott läks maha, aga kui nägime, et ka parimad orienteerujad olid samuti raskustes, jätkasime metsa kammimist ja kogemata õnnestus kõik punktid üles korjata. Uuesti 2.RATTARALLY’le minnes ei olnud vähimatki aimu kuhu me oleme tulemusega langenud. Rattas andsime kuuma ja keegi mitte isegi ei üritanud tuulde hüpata. Parandasime oma kohta kõvasti  ja kanuu vahetusalasse jõudes oli selge, et päris palju tiime on meist eespool arvestades seda parki mis oli ratastega kaetud.

Kanuuga sõites hakkasid naiste võistkond meid jõel puksima ja kuidagi ei tahtnud mööda lasta. Küll me üritasime jõuga ja kavalusega aga ikka õnnestus neil punktid enne meid ära võtta. Üks punkt oli vette uppunud ja pealtvaataja vihejete peale leidsime selle ilma probleemideta.

Korraks tuli kanuu veest välja tõmmata ja üritasime kiirustades jõuga positsiooni parandada. Kanuu sööstis kui rakett vette – meie Rainoga hüppasime hoopealt sisse ja kuidagi õnnestus isegi mitte ümber minna. Kühveldasime mõlaga kanuule hoogu sisse aga kuidagi ei läinud edasi, selgus, et Marek oli kanuust maha jäänud ja oli rinnuni vees kanuu küljes rippus ning hoidis tempot kinni. Liikusime tagasi kaldasse, et Marek paati pääseks. Mees peal, tiim koos ja saime taas liikuma.

Segadust tekitas veel üks kanuupunkt, kus korraldajad olid kaks punkti ühe numbriga pannud ja läks päris palju aega, et see läbi hammustada.  Lisaülesanded Lossimäel läksid meil ilusasti, tõmbasime Raino nööripidi sillani ja lasime taas ühes tükis alla. Finishini viis 30 meetrit võrku, mille all pidi käpuli liivas roomama. Raino tegi selle läbi nagu tõeline Ämblikmees. Muidugi ootas finishis meid kohe uus üllatus – vool oli ära läinud ning finishikaar kukkus alla, CI-jaam ei toiminud ning jaama ümber olid lõpetajad nagu mesilasparv, kes kõik tahtsid oma lõpuaega kirja saada. Kokkuvõttes jäime rahule, koht 24. Tulemused saime järgmisel päeval, selle võistlusega oli seekord palju segadust. Eriti õnnelikud olime sellepärast, et trahviminutid jäid meil seekord saamata 🙂

 

Raino:

Pühapäeval sai korralikult suund+distants tüüpi orienteerumist harjutatud, läheb koostööga aina paremaks. Kahjuks eelmiste kordade õppetunnid ei jõudnud ikka veel hästi praktikasse, no hajub tähelepanu ikkagi kiirustades. Minu ülesandeks oli legendis meid ette lugeda ja piisas paarist kahe silma vahele jäänud sõnast („Valik/Free order“) ja kaotasime selged 10+ min. Ja märkasin seda kirja kaardil alles õhtul kodus!

Kuigi seekord saime kätte kõik punktid ilma trahvideta, siis alati saab paremini ja kiiremini.

 

TULEMUSED

FOTOD

Comments are closed.