Xdream 3. etapp 2011

August tundub olevat naiste kuu. Alustuseks tõmbas ennast käima Pille ja nüüd on digitaalse sule haaranud ka elu lõpuni 22 aastane olev Ethel. Tema käis meil müttamas Saaremaal öisel Xdream osavõistlusel. Vaata ja imesta, kuidas kolm kanget naist pimedust murdmas käisid!

Ethel:
Eelmisel nädalavahetusel peeti siis Xdreami 3. osavõistlus, seekord Orissaares. Sel ajal kui kõik voodis põõnutasid, müttasid Ethel koos Elina Ranti ja Triin Limbergiga mudas ja kahlasid läbi Väikse väina.

Start anti B-rajale kell 22.15. Ilm oli väga soe ja kuiv. Õnneks oli esimene ala ratas, sain ennast mõnusas tempos soojaks sõita. Muhusse jõudes oli juba ka pimedaks läinud. Kõik kulges sujuvalt ja tundus, et võistlus tuleb täitsa mõnus. See tunne aga kadus kohe, kui olime jooksma asunud. Viimase 1,5 kuu jooksul olin jooksmas käinud vaid 2 korda, seega mul erilist jooksuvormi polnud. Meeltesegaduses joogipunktist võetud Battery ajas  kogu sisikonna keerlema ja võitlus iseendaga oli päris tugev. Siis sai jälle jalgrattale ja elu tundus varsti taas päris mõnus.

Käed sõlmes pusimas Janekiga teab mida

Kanuuetapi algul sai meie ainsal kaugele näitaval lambil aku tühjaks ja jäime pimedusse. Ekslesime ja võtsime oma punkte. Mittemiski ei viidanud, et kusagil käib võistlus – vaid kaugelt möödusid mõned üksikud tuled. Meri oli väga soe ja vesi Väikses väinas madal, kohati polnud meri isegi mitte põlvini. Tundus, et oleme igaviku teel olnud, kui vahetusalasse jõudes oli stardist möödunud 6 h 20 min. Oma üllatuseks kuulsime, et oleme kas 3. või 4. naiskond. Elinal lõid silmad särama ja tekkis võitlusjanu, asusime jooksma. Mina lülitasin sisse autopiloodi ja suutsin lõpuni hoida nii, et ei kõndinud. Elina aitas natuke Triinut ja nii me lisaülesannete poole sörkisime.

Esimene lisaülesanne oli kuulitõuge, kolme peale pidime kokku saama Eesti rekordi – 21 m. Sai tehtud ja pääsesime trahviringidest. Siis sai jälle joosta: vana veetornini, telemastini, ekselda ning otsida kõrgepinge masti ning lõpuks vana paaditehas (seal käis pidu ja tantsulka).
Viimane lisaülesanne oli akrobaatika köite otsa kinnitatud prussidel. See osutus kõige suuremaks katsumuseks minu jaoks, kuna kardan kõrgust! Eneseületus oli vägev – tegin ära! AEG: 8 h 20 min, korralik tööpäev!

Poodiumil seisime naiste arvestuses 3. kohal, aga hiljem korrigeeriti ja protokollis oleme praegu 2. kohal, üldarvestuses kõrgel 18. kohal. Seiklusi ja eneseületusi oli kogu raha eest!