Keila Basseinitriatlon 2012

Aeg-ajalt oleme võistluskalendri hõreduse tõttu siinkandis sunnitud sisse võtma üllatavaid võistlusi. Anti ja Marek teevad otsa lahti selleaasta triloogias “Kuidas saada Raudmeheks”!

Anti:
Kõik algas sellisest kutsest ja otsusest loobuda Tartu Maratoni Klubi pakkumisest “Veri Asfaldil”:

KEILA BASSEINITRIATLON 2012.

Basseinitriatlon on vastupidavus- ja mitmekülgsusala, milles iga võistleja läbib ujumis-, jalgratta- ja jooksuetapi nimetatud järjekorras. Rattasõidule minnakse ujumisetapil saavutatud tulemuste järgi Gunderseni meetodil. Rattaetapilt jooksuetapile minnes ajamõõtmist alade vahetuse ajal ei peatata.
Distants :Ujumine  300m, Maastikurattasõit  15 km, Jooksmine  3 km, Noortel kolmandku võrra vähem.

Junior Andre  oli juba mõned nädalad üritusest huvitatud ja Raudmees Marek kallas õli tulle, teatades kindlast osavõtust. Otsustasin osaleda. Eemisel ööl soendus Keila päeval menubändi Regatti kuulates ja naabrimehe tünnist Lillade lemmiklaule imetledes ei tõotanud head. Uni jäi pea poole lühemaks ja kui Marek ujulast kõnega äratas, tuli sammud sinna seada. Andre oli olulisemalt paremas konditsioonis. Üldiselt meil ujumine mõlemal ebaõnnestus, oskuste ja õhupuuduse abil kaotasime minidistantsil liidritele 2-3 minutit.  Andrel oli rattadistants 4×2,5 km ja ta keeras rattaid selllise hooga, et möödus nii suurtest ja väikestest. Sõitsin temaga kaasa ja see oli mulle hea soendus. Peagi asus ta 2. kohal ja rattadistantsi lõppedes sinna ka jäi. Jooksis väga edukalt ja lõpetas liidrina, kuid üks 13 aastase poisi kõrvarõngaga isa andis protesti sisse, et  ta poeg pole veel 14 ja millegipärast see rahuldati. Me ei sekkunud, tulemuseks esimeselt triatlonilt 2. koht.  Tubli!

Sõidumehe suurus petab – all ei ole 29″ rõngikud….

Minu ujumine lubas 6×2,5 km küllalt tehnilisele rattarajale tagantpoolt 3.positsioonilt startida. Maanteel ettevalmistatud triatlonistid kahjuks võsavahel sõita ei osanud ja neist möödumine toimus hulgi. Enesetunne ja liikumine oli parem kui ühelgi varasemal käesoleva aasta üritusel. Kolmandal ringil haakis sappa Siim Vinter, aga jäi temagi. Sel hetkel olin 4. kohale tõusnud. Kuuendale ringile läksin juba 3.kohal, aga oh õnne…..magasin viimasel ringil ühe parempöörde maha. Põhjuseks väsimus, liigne tahavaatamine ja pea maas surumine, ei oska muuga seletada.  Kaotasin ligi 45 sek. Tagasi rajale naasin 5 .positsioonil ja pidin teist korda Siimust mööduma.

Seenior on just Juniorist mööda saanud

Tema omakorda tegi seda kohe jooksudistantsi alguses, mis polnud mulle üllatuseks. Jooks oli raske nagu jooks ikka, viimased meetrid pidin eriliselt pingutama, sest kaks triatlonisti lähenesid kosmilise kiirusega. Õnnestus neid kõige napimalt edestada, vastavalt 1 ja 2 sekundit  ja vastutasuks üldkokkuvõttes 5.koht ja m

asinaklassi 2. koht.

Anti mõtleb ilmselgelt juba mullibannist

Igati rahul ja peale autasustamist naasin taastusin taaskord  naabrimehe mullivannis.

Raudmees Marek:
Kuna mai viimasel nädalavahetusel ühtegi arvestatavat rattavõistlust eestis ei toimunud, siis otsustasime Antiga ja väikese Antiga osaleda Keila Basseinitriatlonil.

Ujumises võisteldi kahekesi ühel rajal, kumbki ujus oma servas. Ma ei tea täpselt, kellega ma koos ujusin, aga igatahes sai ta parema stardi kui mina. Starditi veest. Õnneks sain tast juba esimese basseinipikkusega mööda ja pöördesse läksin juba esimesena. Lõpuks sain ta juba ringiga kätte. 300 m läbimiseks kulus mul 4:29,1, see andis mulle ujumise järel neljanda koha. Esimene koht oli pikalt ees ja ta oli meist kõigist kindlalt üle. Aga teine, kolmas, neljas, viies läksime kõik ca. 10 sek. vahedega rattarajale.

Rattaring oli maha märgitud Keila terviseradade lähedusse ja oli küllaltki tehniline nende jaoks, kes igapäevaselt maastikusõite ei sõida. Ringi pikkuseks oli 2,5 km ja neid tuli läbida 6 tk. Esimeselt ringilt tulin juba teisena, kuna üks võistleja minu ees pani natuke valesti ja teine suutis kukkuda ühes vähe tehnilisemas kurvis. Aga ega neist mulle muidu ka rattarajal vastast polnud.

Marekil oli nii suur edumaa, et võis jooksurada ka nii läbida

Jooksma läksingi teiselt kohalt, esimene oli juba kauges püüdmatauses ja tagant tundus ka suht turvaline vahe olevat. Vaatamata sellele ei lasknud jooksus tempol esialgu väga madalale langeda, mine tea mis need tagumised mehed välja võluvad oma pikkadest jalgadest. Jooks toimus ühel, 3-e km pikkusel ringil. Ringi lõpupoole oli mul juba selge, et keegi minu teist kohta väärata ei suuda ja lasin tempo alla, sees hakkas millegipärast hullult pistma ka. Jooksu ajaks kujunes mul 11:38,2 ja koguaeg 57:22,2 .

CC Rota Mobilise jaoks võiks selle võistluse kordaläinuks lugeda, kõik kes starti tulid, olid oma klassis teised. Väike Andre poiste C-klassis, Anti mehed 40 klassis ja mina meeste üldarvestuses.